En Büyük Şeyh Muhyiddin İbnü-l-Arabi

Lütfen bazı içeriklerin diğer dillerden yarı otomatik olarak çevrildiğini unutmayın

yazar hakkında

Mohemed Haj Yousef, fizik, kozmoloji, felsefe ve İslam düşüncesi, özellikle de mistisizm ve İbnü'l-Arabi konularında yazar ve araştırmacıdır.

1989'da Halep Üniversitesi'nde Fizik okudu ve 1992'de Cambridge Üniversitesi'nden Yüksek Lisans derecesi aldı. Bir süre öğretmenlik yaptıktan sonra, 2005 yılında Exeter Üniversitesi'nden İbnü'l-ülken'de Zaman Kavramını araştırdığı doktora derecesini aldı. Arabi'nin Kozmolojisi ve modern fizik teorilerinin temel sonuçlarıyla karşılaştırdı.

Bu öncü araştırma, ilk olarak 2007'de Routledge ve 2014'te yeniden düzenlendi . İbnü'l-Arabi, gözlemlerimizin yanı sıra fizik ve kozmolojideki birçok fenomeni açıklayabilen ve hatta bilim ve felsefedeki bazı kafa karıştırıcı modern ve tarihsel bilmeceleri çözebilen benzersiz bir kozmolojik model formüle edebilen tek bilgin. EPR paradoksu ve Zeno hareket paradoksları. Dahası, Tek Monad Modeli tarihte ilk kez "haftanın" temel bir uzay ve zaman birimi olarak önemini açıklıyor!

2017'de bu model, Dualite of Time Theory 'ya göre daha da geliştirildi. kozmos, karşılaştığımız dış (hayali) seviyede kinetik olarak gelişmeden önce, gerçek (iç) zaman akışında dinamik olarak yaratılmaktadır. Bu yenilikçi, gerçekten karmaşık, zaman-zaman geometrisi Fizik ve Kozmolojideki başlıca kalıcı problemlerin çoğunu çözdü, ve Kuantum Mekaniğinin ilk mantıksal yorumunu sağladı; Nihai Simetri , yani Tekli Monad Model Kitap Serisi .

Bu Nihai Simetride, Süper-simetri ve kuantum yerçekimi iki tamamlayıcı fiziksel ve ruhsal dünya ile gerçekleştirilirken, ruhsal alan, önceki iki seviyeyi birlikte yansıtan hiper-simetri tarafından yönetilir ve bu üç alemin tümü nihai seviyeyi yansıtır. Tanrı'nın ilahi mevcudiyetinin simetrisini ve O'nun Güzel İsimleri ve Niteliklerini tanımlayan mutlak birliğin. Bu "ULTIMATE SYMMETRY" aynı eski mistik ve büyük ölçüde tartışmalı olan "Varlığın Birliği" teorisinin modern bir bilimsel açıklamasıdır ve "Varlığın Birliği" genellikle "panteizm" açısından yanlış yorumlanır, ancak bu aslında Tanrı ve Tanrı'nın nihai gnostik bilgisidir. oluşturma. Aksi takdirde, Kozmosun kökenini, Yaratıcısına atıfta bulunmaksızın maddi ve cisimsiz alemlerinin her ikisiyle veya biriyle nasıl anlayabiliriz!

Cosmos Serisinin Tek Monad Modeli'ndeki başka bir kitap, zamanın gizemini herhangi bir karmaşık matematiksel formülden veya ağır felsefi düşünmeden uzak, mütevazı bir dille açıklamak amacıyla şu anda yayınlanıyor. Bu kitabın adı Chest of Time: Particle-Wave Duality to Time Confinement to Space Transcendence . Bu kitap, yorucu kanıtlardan ziyade kesin sonuçlarla ilgilenebilecek daha fazla okuyucu için alakalı ve erişilebilir hale getirmek için önceki üç ciltten çıkarılmış ve rafine edilmiştir. Daha fazla ve daha kapsamlı argümanlara ihtiyaç duyan tutkulu okuyuculara, bazı acil doğrulama gerekli olduğunda, metnin içindeki önceki ciltlere atıfta bulunulur.

İbnü'l-Arabi'nin bazı önemli metinlerinin diğer kitapları ve çevirileri de burada bulunabilir.

Lütfen Tekli Monad Modeli ve Zaman Teorisinin Dualitesi hakkında yazardan gelen bu özet mesajını kontrol edin!


Bu sayfaya yorum yapamazsınız!

( Lütfen giriş yapın veya kayıt olun!)